piątek, 23 listopada 2012

Oczar wirginijski

Oczar wirginijski to cudowny lek na trądzik, problem ten jest mi bliski więc postanowiłam w sieci poszukać informacji a jego temat i podzielić się nimi na blogu.Hamamelis virginiana – bo tak tajemniczo brzmi łacińska nazwa oczaru – pochodzi z Ameryki Północnej. To rozłożysty krzew o wysokości 2,5–5 m.
Wieki temu jego lecznicze właściwości odkrylii z powodzeniem wykorzystywali Indianie. Służył im przede wszystkim do tamowania krwotoków i odkażania ran. Roślina ta ma jednak wiele innych właściwości zdrowotnych i kosmetycznych, które zawdzięcza kilku substancjom czynnym.

Skład


Z jego liści oraz kory pozyskuje się przede wszystkim wyciągi alkoholowe, które są bogate w garbniki, związki, które w połączeniu z białkiem (kolagenem) wpływają na uszczelnienie skóry. Zwarte w roślinie flawonoidy cenione są jako przeciwutleniacze oraz związki o działaniu przeciwzapalnym. Z kolei kwas galusowy, elagowy i saponiny regulują krążenie podskórne oraz zmniejszają kruchość delikatnych naczyń krwionośnych.

Zastosowanie

W kosmetyce silne działanie ściągające oczaru wykorzystano przede wszystkim do pielęgnacji cery zanieczyszczonej o zatkanych porach. Wyciągi z oczaru wchodzą w skład kremów na noc i na dzień, toników i maseczek. Dużym powodzeniem w kosmetyce cieszy się woda oczarowa. Powstaje ona w wyniku destylacji z parą wodną świeżych, młodych gałązek i listków oczaru. Woda oczarowa stanowi składnik kosmetyków przeznaczonych dla cery tłustej. Z udziałem tej wody można przygotować tonik: woda oczarowa, napar ze skrzypu, woda miętowa, woda destylowana, alkohol 70% lub krem oczyszczający: olej z arniki, olejek z melisy, masło kakaowe, wosk pszczeli.

Dodatkowe informacje

Kupno i dostepność preparatów z oczarem.

W Polsce preparaty z oczarem można zakupić w aptekach, ich producentem jest firma SEPTYK.

Oczar Chusteczki nasączone
Oczar chusteczki nasączone dzięki formule opartej na wyciągu z oczaru wirginijskiego chronią przed podrażnieniami, zapewniając skuteczną pielęgnację stref intymnych niwelując podrażnienia.
Kosmetyki naturalne zapewniają doskonałą ochronę, świeżość i czystość.

Naturalny wyciąg z oczaru wirginijskiego ma działanie ochronne - powstrzymuje rozwój bakterii. Reguluje procesy fizjologiczne stref intymnych, jednocześnie utrzymując naturalny, niski poziom pH, zapobiega podrażnieniom i zaczerwienieniom

Sposób użycia:
Przemywać okolice stref intymnych 2 – 3 razy dziennie, w razie potrzeby pozostawić w miejscu przeznaczenia na 5 – 15 minut.
W razie potrzeby czynność powtórzyć


Oczar płyn spray

Poprzez swoje działanie ściągające i łagodzące zmniejsza reaktywność skóry i naczyń krwionośnych pobudzając naturalny proces regeneracji. Reguluje wydzielanie substancji odpowiedzialnych za powstawanie zmian skórnych zapewniając głęboką penetracje dzięki czemu ma bardzo korzystne efekty.
Pobudza i wzmaga fizjologiczne procesy skóry oraz przyspiesza odnowę keratynocytów. Poprawia i ujednolica koloryt skóry i stymuluje mikrokrążenie. Działa sebostatycznie.
 Chroni przed promieniami UV. Nie zaburza naturalnego pH. Skutecznie likwiduje jad komara, meszki, osy i kleszcza, całkowicie usuwa skutki ukąszeń i zwalcza opuchliznę, swędzenie ustępuje po 30sek.

Sposób użycia:
Rozpylać bezpośrednio lub nanosić za pomocą gazy. Preparat można stosować bez ograniczeń czasowych unikając w ten sposób nawrotów.Działa łagodząco na przebarwienia skóry.

Żel łagodząco - kojący

Oczar Żel przeciwtrądzikowy

Żel Zdrowe Nogi

Dzięki przeprowadzonym badaniom wiemy, że destylat z Oczaru, który jest podstawą Oczar Żel Zdrowe Nogi zawiera garbniki, hamamelitany alfa, beta i gama(połączenie kwasu galusowego i cukru hamamelozy) kwas galusowy, elagowy, flawonoidy, leukoantycyjanidyny, saponiny i olejki.

Badania te dowiodły, że Oczar Żel Zdrowe Nogi jest złożonym preparatem kosmetycznym zawierającym składniki naturalne. Garbniki, zawarte w Oczarze to substancje chemiczne o zróżnicowanej budowie, mające zdolność do trwałego łączenia się z substancją białkową skóry (czyli kolagenem).

Garbniki powoduja iz skóra jest odpowiednio napięta. Kwas galusowy jest środkiem ściągającym oraz wysuszającym , estry kwasu galusowego są stosowane jako przeciwutleniacze. Flawonoidy również zawarte w Oczar Żel Zdrowe Nogi działają podobnie jak witamina C, która wzmacnia i chroni nogi narażone na długotrwałe stanie.

Informacje ze strony producenta

4 komentarze: