niedziela, 4 listopada 2012

Olejek z drzewa herbacianegoOPIS
Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości antybakteryjne (działa nawet na niektóre bakterie oporne na antybiotyki i jest naturalnym remedium na stany zapalne i infekcje skóry.  Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, dwunastokrotnie silniejszym od kwasu karbolowego lub fenolu powszechnie używanych środków dezynfekujących, pięciokrotnie silniejszy od penicyliny. Już Aborygeni, rdzenni mieszkańcy Australii stosowali rozgniecione liście drzewa herbacianego na rany i infekcje skórne.
Właściwości antybakteryjne i antygrzybicze zostały potwierdzone w wielu testach in vitro i są powszechnie wykorzystywane w medycynie naturalnej.
W porównaniu z często stosowaną w antyseptycznych preparatach przeciwtrądzikowych substancją - benzoyl peroxide, olejek z drzewa herbacianego wykazuje działanie wolniejsze, lecz bardziej długotrwałe i efektywne.
Olejek z drzewa herbacianego jest stosowany w wielu kosmetykach. Jest składnikiem żelów do mycia, szamponów, toników i kremów.

ZASTOSOWANIE:
·         INFEKCJE GRZYBICZNE
a) Grzybica stóp co najmniej 2 razy dziennie wcierać olejek w skórę objętą zmianami grzybiczymi. Po ustąpieniu objawów stosować profilaktycznie 1 - 2 razy tygodniowo.
b) Grzybica paznokci co najmniej 2 razy dziennie, zalać paznokieć olejkiem, wcierać przez 20-30 sekund.
c) Pocenie stóp oraz pękanie skóry na piętach moczyć stopy w letniej wodzie z dodatkiem 30 kropli olejku.
·         SKÓRA I URODA: Oczyszczający, chłodzący i przeciw grzybiczy, zwalcza czyraki i wypryski, koi oparzenia słoneczne, pomaga w gojeniu się ran i chroni je przed infekcjami. Drobne oparzenia spłukuje się obficie wodą, a następnie smaruje czystym nierozcieńczonym olejkiem. Przeciwdziała grzybicom skóry i powstawaniu zanokcicy. Jest stosowany w maseczkach, kompresach, kąpieli stóp i rąk lub do nacierań. W tym celu do wody do moczenia stóp należy dodać 5-10 kropli olejku. W celu leczenia zmian skórnych wywołanych przez trądzik należy przy pomocy wacika nanieść jedną kroplę nierozcieńczonego olejku na każdą z krostek. Zabieg trzeba powtarzać 1-2 razy dziennie. Można również stosować rozcieńczony olejek w postaci toniku do twarzy, ukąszenia, użądlenia oraz pęcherzyki i nadżerki w opryszczce wargowej smaruje się czystym, nierozcieńczonym olejkiem herbacianym.
·         TRĄDZIK, WYPRYSKI: Delikatnie wsmarować olej lub 2-3 krople oleju wymieszać z kremem pocierać. Zrobić z 5 kropli tonik do oczyszczania twarzy.
·         ŁUPIEŻ: przy każdym myciu głowy dodać do szamponu parę kropli olejku. Również nacierać skórę głowy roztworem o stężeniu 10-15 kropli olejku na 100 ml wody, spłukiwać po 30 minutach.
Substancji nie powinno się stosować w formie nierozcieńczonej na skórę częściej niż dwa razy dziennie. Należy uważać, by preparat nie dostał się do oczu lub nozdrzy, gdyż może wywołać pieczenie.
Olejek z drzewa herbacianego nie powinien być stosowany doustnie, nawet w małych ilościach, gdyż jest toksyczny przy spożyciu. Ze względu na fakt, że olejek z drzewa herbacianego jest aktywnym składnikiem płynów do płukania ust, nie należy połykać płynu. Stosowany zewnętrznie, może wywołać podrażnienia i być przyczyną kontaktowej alergii skórnej, dlatego powinien być stosowany z należytą ostrożnością przez osoby podatne na alergie. Najlepiej jest przed pierwszym zastosowaniem olejku sprawdzić jego działanie na niewielkim fragmencie skóry.
Nie powinno się stosować olejku z drzewa herbacianego na skórę przy leczeniu trądziku preparatami z zawartością tretinoiny lub nadtlenku benzylu.
Olejku z drzewa herbacianego nie powinny stosować dzieci i kobiety w ciąży.

DOSTĘPNOŚĆ:
Olejek można nabyć w aptece, jego cena to około 10 zł za 10ml, ale jest bardzo wydajny i starcza na długo.

MOJA OCENA:
Olejek wysusza pojedyncze krostki, jest skuteczny tylko przy długim stosowaniu, wiec na spektakularne efekty po 2 czy 3 zastosowaniach nie można liczyć.
Osobiście dodaje ten olejek do toników do twarzy, kremów oraz maseczek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz