piątek, 3 lutego 2017

URTEKRAM Historia marek


Ogólne informacje o firmie.

Urtekrem International jest największą skandynawską firmą produkująca kosmetyki. Biuro główne znajduję się w Danii. Firma oprócz kosmetyków zajmuję się również produkcją organicznej żywności w tym produkty dla osób z alergią na laktozę oraz gluten. Sprzedaż produktów odbywa się pod dwiema markami, Urtekram i Natuna. Produkty kosmetyczne są sprzedawane w 36 krajach, skandynawskich, unii europejskiej oraz w Rosji. Produkty spożywcze są eksportowane tylko do krajów skandynawskich.

Historia firmy

Firma powstała w 1972. Założona została przez Lisbeth Damsgaard i Ronnie McGrail. Tym samym rozpoczęło się tworzenie Danii jako państwa bardziej zielonego oraz zwróconego uwagę na produkty Bio. Warto zauważyć iż firma powstała w czasach kiedy produkty organiczne dopiero zaczęły się pojawiać na świecie, a świadomość ekologiczna była bardzo niewielka. Firma Urtekram była jedną z pierwszych w Europie która postanowiła produkować kosmetyki organiczne.

Lisbeth Damsgaard i Ronnie McGrail rozpoczęli swoją przygodę w małym sklepie z ziołami w Kopenhadze. Sprzedawali różne produkty naturalne, które tak bardzo przypadły klientom do gustu że z czasem sklep został zastąpiony przez firmę Urtekram. W latach 70-tych i 80-tych firma rozrastała się dzięki coraz większej liczbie zwolenników naturalnych produktów zwanych w tamtych latach „zielonymi” .
W latach 90-tych firma rozpoczęła sprzedaż w skandynawskiej sieci sklepów Coop. Obecnie również sprzedaż odbywa się w supermarketach oraz sklepach ze zdrową żywnością.
W ostatnich latach firma coraz bardziej się rozrasta, dlatego został wybudowana fabryka w Hobro, co miało wpływ na lepszą komunikację między fabryką a sklepami, co pozwoliło ograniczyć negatywny wpływ na środowisko.

Dlaczego nazwa URTEKRAM?

W duński słowniku słowo „urtekræmmer” to stare określenie sprzedawcy ziół oraz marynarza który sprzedawał przyprawy oraz zioła lecznicze. Inne znaczenie tego słowa to po prostu miejsce sprzedaży lokalnych produktów. Założyciele również prowadzili na początku sklep, który obecnie byłby nazwany sklepem ze zdrową żywnością. Nazwa Urtekrem pochodząca od słowa „urtekræmmer” jest więc jak najbardziej trafna.


Produkty Urtekram mają certyfikat Ecocertu.
Nie wystarczy zwracanie uwagę na to co się je, produkty które codziennie używamy do higieny mają również wpływ na nasze zdrowie. Coraz więcej osób jest tego świadoma, jednak niektórzy mają problem z wybraniem zdrowych i delikatnych dla ciała kosmetyków.
Odpowiedzą na tę wątpliwości może być Urtekram. Od samego początku, czyli od 1970, firma Urtekram zaczeła produkcję delikatnych oraz naturalnych kosmetyków do pielęgnacja ciała oraz włosów, produkując kosmetyki firma Urtekram była świadoma faktu iż nasze ciała wchłaniają wszystko co używamy-podobnie jak to co jemy.
Produkty Urtekram :

Posiadają certyfikat COSMOS ORGANIC
Nie ma w składzie parabenów ani chemicznych konserwantów
Produkowane są z roślinnych składników (wyjątek to pomadki do których dodawany jest wosk)
Nie mają dodatku oleju mineralnego
Nie są testowane na zwierzątach.

Dlaczego certyfikat COSMOS ?
Ponieważ jest to jeden z ważniejszych certyfikatów uznawanych na świecie z bardzo restrykcyjnymi wymaganiami dotyczącymi certyfikowanych produktów.
Wymagania dla kosmetyków z certyfikatem COSMOS ECOCERT:

- 20 % zawartości produktu musi być organiczna
- używane do produkcji kosmetyków składniki muszą być wolne od metali ciężkich, pestycydów, GMO oraz powinny być jak najmniej przetworzone.
- 95% składników musi być naturalnego pochodzenia
95 % składników roślinnych musi być organiczna
- zakaz używania sztucznych perfum, barwników, olejów i tłuszczy syntetycznych, oleji mineralnych, silikonów
- produkty nie mogą być testowane na zwierzętach
- na ulotce informacyjnej muszą się znaleźć informacje o procentowym udziale substancji roślinnych oraz składników organicznych.

Jak widać firma musi naprawdę spełniać sporą ilość wymogów, a Uterkram tych wymogów przestrzega, świadczy to o tym iż ich kosmetyki są naprawdę dobrej jakości i godne polecenia.

Linia produktów bez zapachowych, nieperfumowanych.


Alergia na substancje zapachowe, perfumy staję się coraz powszechniejsza, problem ten dotyczy w szczególności kobiet. Takie produkty jak kremy, mydła, dezodoranty, wody perfumowane, szampony, papier toaletowy, pasta do zębów oraz produkty do czyszczenia używane w domu mogą zawierać związki negatywnie oddziałujące na skórę oraz powodujące alergie. Reakcją na te chemikalia może być wysypka oraz inne problemy skórne, a mocniejsze chemikalia mogą prowadzić nawet do wspomnianej alergii.

Firma Urtekram wyszła naprzeciw temu problemowi i produkuje serie produktów bez perfum zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Produkty te mają oznaczenie „brak perfum” oraz aprobatę Duńskiego związku przeciwdziałania astmie oraz alergii, co daje 100 % gwarancje iż w produktach tych nie ma substancji powodujących alergie. Dodatkowo produkty No Perfum i No Perfum Baby nie maja w swoim składzie sztucznych barwników, parabenów oraz innych konserwantów oraz posiadają certyfikat COSMOS.

Mam nadzieję że seria postów z cyklu Historia Marek podoba się czytelnikom. Bardzo często używamy recenzowanych lub polecanych produktów ale prawie nic nie wiemy o ich markach, być może powodem jest brak takich informacji w języku polskim, dlatego ja postanowiłam takie informacje przedstawić bardzo cząstko sięgając do stron angielskojęzycznych.


Zdjęcia oraz informacje pochodzą ze strony producenta.

Pozdrawiam wszystkich czytelników bloga.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz