piątek, 10 stycznia 2014

ZIAJA Historia marek.


Nowy Rok wiedz pora na nową historie o powstaniu marki, tym razem wybór padł na Polską markę, ZIAJA. Często chwalimy zagraniczne kosmetyki nie doceniając swoich krajowych. Ziaja jest jedna z najlepszych moim zdaniem marek, bardzo też się też przez lata rozwinęła wprowadzając coraz to nowe produkty pielęgnacyjny. Myślę że warto przyjrzeć się historii tej marki.

Jak to się zaczęło?

Firma ZIAJA Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. została założona w 1989r. przez dwóch farmaceutów Aleksandrę i Zenona Ziaja. Udział kapitału polskiego wynosi 100%. Pierwsze kontakty handlowe były oparte na relacjach przyjacielskich, a odbiorcami produktów byli znajomi farmaceuci i właściciele aptek. Działalność firmy to produkcja farmaceutyków oraz wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych.
 
Sprzedaż

Pierwszym produktem firmy Ziaja był naturalny krem oliwkowy sprzedawany z powodzeniem do dziś.

Obecnie oferta obejmuje ponad 900 pozycji preparatów przyjaznych dla skóry i środowiska, nie testowanych na zwierzętach, w których do niezbędnego minimum ograniczono zawartość konserwantów. W 2012 roku na polski rynek trafiło ponad 48 milionów sztuk produktów marki Ziaja.

Dzisiaj Ziaja to marka, która obejmuje szeroką gamę nowoczesnych produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, w tym kosmetyków profesjonalnych do gabinetów kosmetycznych (Ziaja PRO), bazujących na naturalnych składnikach oraz recepturach tworzonych w oparciu o farmaceutyczne doświadczenie. Marka, będąca synonimem wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny. Marka, której wysoką pozycję potwierdzają czołowe miejsca zajmowane w rankingach oraz stale rosnące grono Klientów.

Pracownicy

Centrala firmy Ziaja zatrudnia obecnie 463 pracowników w biurach, zakładach produkcyjnych, magazynach i logistyce. Sprzedaż detaliczną i dystrybucję w Polsce tworzy sieć 14 Oddziałów zlokalizowanych na terenie całego kraju, które przy pomocy ponad 80 Przedstawicieli, oraz ok. 200 pracowników Oddziałów dbają o obsługę i tworzenie dobrych relacji z Klientami. Łącznie na rzecz marki Ziaja pracuje ponad  700 osób w Polsce.

Sklepy Ziają


Produkty tej marki można kupić prawie w każdej drogerii,markecie oraz w aptece ale również w specjalnych sklepach, które oferują tylko produkty tej marki i są one najczęsciej zlokalizowane w dużych centrach handlowych, w większych miastach. Na zdjęciu wyżej widać przykład takiego sklepu.

Misja

Misją firmy jest troska o zdrowie i samopoczucie Klientów. Realizacja jej przejawia się w ofercie kosmetyków pielęgnacyjnych oraz preparatów leczniczych, które łączą sprawdzone naukowo, naturalne składniki oraz nowoczesne technologie.
Celem firmy jest budowanie partnerskich i trwałych relacji z Klientami, Dystrybutorami  oraz Pracownikami firmy, bo dzięki nim Ziają może osiągnąć sukces.
Lojalność Klientów jest dla firmy podstawową miarą sukcesu. Jest ona najważniejszym wyznacznikiem potwierdzającym jakość i skuteczność preparatów oraz motywującym zespół pracowników firmy do nieustannego doskonalenia oferty.

ProdukcjaWszystkie preparaty ze znakiem Ziaja są produkowane w dwóch nowoczesnych zakładach produkcyjnych. W 2012 została zakończona kolejna inwestycja powiększająca obszar zakładów Ziaja do łącznej ilości 15 000 m2.
 Obiekty należące do kompleksu zakładowego to hale produkcyjne, magazyny wysokiego składowania oraz cztery laboratoria: badawczo-rozwojowe, fizyko-chemiczne, mikrobiologiczne i kontroli jakości.
Konfekcja kosmetyków i farmaceutyków odbywa się w systemie trzyzmianowym, na w pełni zautomatyzowanych liniach konfekcyjnych, oddzielnych dla płynów i emulsji. Dwa zakłady Ziaja to 19 zespołów konfekcyjnych.

ZIAJA gwarancja jakości

 • produkcja w systemie zarządzania jakością zgodnym z międzynarodową normą ISO 9001:2008 (wg certyfikatu ze strony sp.ziaja/info)
 • produkcja farmaceutyczna zgodna ze standardem GMP (Good Manufacturing Practice For Medicinal Products)
 • produkty pakowane zgodnie z systemem kontroli wewnętrznej ilości towaru paczkowanego, oznaczonego znakiem e
 • uczestnictwo w budowie i działaniach krajowego systemu odzysku i recyklingu materiałów opakowaniowych - wszystkie produkty posiadają znak Zielony Punkt
 • członkostwo w Polskim Związku Pracodawców Prywatnych Branży Kosmetycznej zrzeszonego w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan
 • członkostwo w Polskiej Izbie Przemysłu Farmaceutycznego i Wyrobów Medycznych POLFARMED
 • Zakłady położone są w ekologicznej strefie ujęcia wody pitnej na Kaszubach.
 • Urządzenia, pomieszczenia oraz pracownicy objęci są ścisłym monitoringiem mikrobiologicznym i środowiskowym.

ZIAJA nowoczesna baza badawcza

Zorganizowana jest w laboratoriach: badawczo-rozwojowym, fizyko-chemicznym, mikrobiologicznym oraz kontroli jakości. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt kontrolno-pomiarowy: wysokosprawny chromatograf cieczowy (HPLC), chromatograf gazowy (GC), spektrofotometr, wiskozymetry do badania i kontroli lepkości produktów gotowych, mikrobiologiczny próbnik powietrza (MAS) . Odpowiadająca za przeprowadzanie testów obciążeniowych kosmetyków, potwierdzających skuteczność konserwantów Dodatek konserwantów jest minimalizowany, aby zmniejszyć ryzyko działania alergizującego „tak dużo, jak to konieczne, tak mało jak to możliwe"

Marka Ziaja obejmuje: 

Ziaja DETAL - kosmetyki dostępne w sklepach marketach, drogeriach, aptekach
Ziaja PRO - pielęgnacja profesjonalna skierowana do gabinetów kosmetycznych
Ziaja MED - kosmoceutyki dostępne wyłącznie w aptekach
Ziaja FARMACJA - preparaty lecznicze

Cena i jakość

Ceny kosmetyków marki Ziają są bardzo przystępne, dzięki temu prawie każdy może sobie na te produkty pozwolić. Wybór ich jest ogromny, niektóre z nich dostępne są tylko w aptekach. Jakość kosmetyków potwierdzona jest nie tylko licznymi badaniami ale też opiniami jakie możemy znaleść na stronach interenowych.

Ciekawy filmik o kosmetykch Ziaja TU
Ziaja na Wizazu TU

Źródło: Strony internetowe oraz strona Ziaja.com
Zdjęcia: Strony internetowe.

2 komentarze:

  1. Ten ich pierwszy krem to hit mojej mamy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy wpis :) Ja akurat po tym kremie miałam uczulenie :(

    OdpowiedzUsuń