wtorek, 19 lutego 2013

DR. HAUSCHKA Historia marki

W powiązaniu do pierwszego postu z serii historia marek, przedstawiam kolejną markę Dr.Hauschke. 


Jak to się zaczeło...

Historia marki rozpoczyna się w roku 1935, kiedy to Dr Rudolf Hauschka założył przedsiębiorstwo WALA produkujące leki. Po dziś dzień firma produkuje blisko 1000 różnych leków na ostre jak i przewlekłe schorzenia, w tym leki na choroby żołądka i jelit, krople do oczu, krople do uszu, preparaty na skaleczenia i wiele innych. Są one produkowane w oparciu o medycynę antropozoficzną i zawierają rośliny lecznicze oraz substancje naturalne, które zostają przetworzone w procesie rytmizacji zapoczątkowanym przez Dr Hauschkę.


                                         Dr.Hauschka i jego współpracownicy, twórcy firmy WALA

Dla Rudolfa Hauschki, założyciela firmy WALA znamiennym przeżyciem, które ukształtowało jego dalszą drogę naukową i duchową, było spotkanie z Rudolphem Steinerem, twórcą antropozofii. (Współpracował z  WELEDĄ) Było to w roku 1924, podczas letnich wykładów o antropozofii w Arnheim (Holandia). W wielu rozmowach, które z nim przeprowadził, przewijało się pytanie o istotę życia. Steiner odpowiadał wtedy: „Proszę studiować rytmy, rytm niesie życie.”

Dla Hauschki był to bodziec, który pomógł mu stworzyć proces produkcyjny oparty na rytmach natury. I tak w 1929 roku Dr. Hauschka opracowuje metodę uzyskiwania wyciągów roślinnych z zastosowaniem rytmicznych technik ekstrakcji, bez użycia alkoholu, nazywaną współcześnie procesem rytmizacji.  Wiedza dotycząca wszystkich wymienionych procesów umożliwiła badania nad opracowaniem wysoce skutecznych leczniczych wyciągów roślinnych bez dodatku alkoholu, zachowujących długotrwałą stabilność. 

1936 - zatwierdzony zostaje znak firmowy WALA (Wärme-Ashe-Licht-Ashe czyli Ciepło-Popiół-Światło- Popiół). Słowa te opisują istotę procesu rytmizacji.                                                                   Siedziba firmy WALA

1950 - siedziba firmy WALA zostaje przeniesiona w miejsce, gdzie obecnie się znajduje, do Eckwälden niedaleko Stuttgartu.

Współpraca z Elisabeth Sigmund.

Na zaproszenie Dr. Rudolfa Hauschki,   w 1966 roku Elisabeth Sigmunt przenosi się do Eckwälden i opracowuje wraz z zespołem chemików, lekarzy i kosmetologów pierwszą serię 12 kosmetyków, w których zastosowano wyciągi ziołowe firmy WALA a w 1967 roku zostaje uruchomienie produkcji kosmetyków Dr.Hauschka.

Współcześnie firma WALA zatrudnia ok. 700 osób w Niemczech i jest eksporterem leków i produktów do pielęgnacji skóry do 30 krajów świata.

Składniki kosmetyków.

Do dziś pracownicy firmy WALA uzyskują wodne wyciągi z roślin leczniczych, które bez zawartości alkoholu zachowują trwałość oraz esencje z roślin leczniczych do produkcji kosmetyków Dr.Hauschka, w których ukryta jest cała witalność roślin.

Kosmetyki Dr Hauschka zawierają jedynie najwyższej jakości składniki roślinne: wysokowartościowe olejki tj. olejek migdałowy, olejek z avocado, olejek z jojoba i naturalne woski: wosk pszczeli, wosk candelilla lub wosk różany czy niezwykle ważne w pielęgnacji skóry rośliny lecznicze takie jak przelot pospolity, nasturcja lub stokrotka oraz naturalne olejki eteryczne np. olejek lawendowy, różany lub cytrynowy, nadające preparatom ich niepowtarzalne zapachy. To tylko niektóre składniki kosmetyków Dr Hauschka, zapewniające niezastąpioną jakość.


Ogród firmy WALA
Mocne i zdrowe rośliny to prawdziwa baza kosmetyków Dr.Hauschka.

Kto chciał uprawiać ogród na gliniastej glebie zbocza Alp? Rolnicy z Eckwälden w Szwabii patrzyli z niedowierzaniem, gdy w latach 50-tych dwudziestego wieku firma WALA szukała ziemi pod swoje nowe przedsięwzięcie. Rudolf Hauschka zbudował nową siedzibę firmy na błotnistej ziemi u podnóża gór. W jego sąsiedztwie były pola, które ogrodnicy od tego czasu uprawiali tylko metodami biodynamicznymi.

Dziś na powierzchni około 4,5 hektara uprawia się tam ponad 150 gatunków roślin leczniczych. To z nich produkowane są preparaty marki WALA. Między stawem porośniętym liliami, strumykiem a ulami, na kwiecistych łąkach na brzegu lasu, zimorodki, ważki, żółwie i salamandry czują się jak u siebie w domu.

Stworzona w 1924 roku przez dr. Rudolfa Steinera metoda uprawy traktuje ogród jako zamknięty ekosystem. Nasiona, kompost i gleba pod uprawę powinny pochodzić z jednego źródła - własnego ogrodu. Ogrodnicy wykorzystują tylko roślinne preparaty, aby kompost był lepiej przetworzony a rośliny mogły się bronić przed szkodnikami.

Przy uprawie roślin istotna jest praca rąk, a przy wysiewie i zbiorach - praca zgodna z rytmami natury.
Utrzymanie wysokiej jakości naturalnego kosmetyku i możliwość wyprodukowania go o każdej porze roku jest nie lada wyzwaniem. Uprawa surowców wymaga dalekosiężnego planowania i dokładnego kontrolowania jakości. We własnym, biologiczno-dynamicznie uprawianym ogrodzie rośnie wiele gatunków roślin leczniczych. Wszystkie inne składniki, w jakie zaopatruje się WALA od dostawców z zewnątrz, podlegają surowej kontroli jakości. Pochodzą one z upraw biologiczno-dynamicznych, kontrolowanych upraw biologicznych lub sprawdzonych źródeł roślin dziko rosnących.

Oprócz sprzedaży kosmetyków firma oferuje również zabiegi kosmetyczne. 

Dodatkowe informacje:

Kosmetyki Dr.Hauschke nie są testowane na zwierzętach w całym cyklu ich produkcji.

Kosmetyki  posiadają certyfikaty:

Źródło informacji i zdjęć: Internet, strona Dr. Hauschka.

1 komentarz:

  1. Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w akcji:
    http://ziola-suplementy.blogspot.com/2013/02/zdrowie-w-internecie.html

    OdpowiedzUsuń