poniedziałek, 11 marca 2013

ECOVER Płyn do płukania tkanin.

Pierwszy na blogu post recenzyjny niekosmetyczny. Dziś opisuje moje doświadczenia z produktem marki Ecover, bardzo popularnej i znanej w Anglii. Produkty te mają przystępną cene i są jak zapewnia producent produkowane z naturalnych składników a proszki nie zanieczyszczają  wody. 

Na początek troszkę informacji o marce Ecover.
Ecover  to Belgijska firma działąjąca od 1980 roku, czyli duzo wcześniej zanim inne firmy zaczeły wprowadzać serie eco do swoich produktów. Ecover w składzie swoich produktów ma tylko naturalne składniki pozyskiwane z roślin.
Linia produktów tej marki jest bardzo rozbudowana, na półkach sklepowych znajdziemy min:
  • PRODUKTY DO ZMYWAREK,
  • SERIA DO PRANIA (takie jak proszki, płyny, żele, tabletki do prania, wybielacze oraz płyny do płukania)
  • SERIA PRODUKRÓW DLA DOMU płyny do naczyń, płyny do czyszczenia różnych powierzchni,
  • SERIA MIZU (kremy, mydła do rąk oraz żele pod prysznic)
Dlaczego warto wybrać tę markę:
Po pierwsze kupując produkty eco nie przyczyniami się do zanieczyszczenia środowiska i wody. Ale jest jeszcze jeden bardzo ważny powód, produkty takie są delikatniejsze i nie powodują alergii, jak to ma miejsce na przykład gdy pierzemy w zwykłym proszku. W produktach eco warto prać ubrania dziecięce.

Z całej gamy produktów tej marki ja zakupiłam płyn do płukania i własnie jemy chciałąm poswięcić ten post.
Wybrałam zapach kwiatowy, jak zapewnia producent produkt jest delikatny dla skóry, zapach jest pozyskiwany z naturalnych składników, nie jest chemiczny. Zawiera tylko składniki naturalne i mineralne.

Oto skład:
Aqua, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Dipropylene glycol, Parfum, Sorbic acid Magnesium chloride, Linalool, Citronellol

Zapach, konsystencja i wydajność.
Płyn ma taka samą konsystencje  jak inne płyny do płukania, dość wodnistą. Według informacji na opakowaniu ma nam starczyć na 28 prań. Ja osobiście staram się dawać możliwie jak najmniej produktu, to nie polski płyn do płukania którego trzeba wlać sporą ilość by uzyskać efekt swieżości, płynu ecover dajemy niewiele od 1 do 2 nakrętej w zależności od tego jak miękkie chcemy mieć pranie. Ja zwykle do 4-5 kg prania daje 1 zakrętke i to mi wystarcza.

Zapach jest bardzo delikatny, więc jeśli oczekujemy, iż nasze pranie będzie pachniała po zastosowaniu tego płynu w całym mieszkaniu to mozemy poczuć się zawiedzeni. Wszystkim osobą lubiącym intensywnie pachnące pranie polecam inny płyn.

Koszt prania w przypadku zastosowania minimalniej ilości płynu to około 0,32 groszy (28 prań w cenie około 9zł)

Moim zdaniem płyn spełnia swoje zadanie, pranie jest miękkie i nie pachnie chemicznie co dla mnie jest wielkim plusem. Zdecydowanie go polecam osobą które lubią produkty naturalne.

Podsumowanie:
Spełnienie obietnic producenta 4/5
Konsystencja/wydajność 5/5
Zapach 5/5
Cena 4/5
Ogólna ocena 5/5

Produkt nie jest testowany na zwierzetach.
Informacje ze strony producenta oraz  http://www.the-splash.co.uk/2 komentarze: