piątek, 25 stycznia 2013

WELEDA Historia marki

Postanowiłam zapoczątkować nową serie postów związanych z historią marek tworzących  produkty naturalne ale nie tylko. Informacje o producentach bedą pochodzić ze stron tych firm lub innych stron internetowych. Ja w postach będe się starała możliwie krótko streścić historie powstania danej marki,czyli poprostu jak się to zaczeło,opisać idee którymi się kieruje, jakość, rodzaj składników z jakich tworzone są kosmetyki. Mam nadzieje że zainteresuje was taka seria.

Na początek jedna z moich ulubionych firm produkujących kosmetyki naturalne, WELEDA. 

Jak to się zaczeło.....


W roku 1921 w Arlesheim koło Bazylei (Szwajcaria) pewna holenderska lekarka Ita Wegman założyła Instytut Kliniczno-Terapeutyczny.Główną inspiracją dla charakteru i sposobu działania firmy była filozofia antropozoficzna słynnego wizjonera-mistyka i pedagoga - Rudolfa Steinera (1861-1925).  Dla Ity Wegman oraz jej współpracowników nowe perspektywy działalności otworzyły dociekania Rudolfa Steinera w zakresie anamnezy oraz jego koncepcje leków i procesów leczniczych (warto podkreślić, że Rudolf Steiner współpracował z Instytutem, regularnie udzielając konsultacji lekarskich).Główną inspiracją dla charakteru i sposobu działania firmy była filozofia antropozoficzna słynnego wizjonera-mistyka i pedagoga - Rudolfa Steinera (1861-1925).  Medyk, próbuje dopasować lek do procesu chorobowego działającego w człowieku. Leczenie antropozoficzne czerpie wyłącznie z elementów naturalnych. 

Po kilku latach, dzięki osobowościom takim jak Steiner i Wegman oraz zgromadzonym wokół nich lekarzom i farmaceutom położone zostały fundamenty pod trwającą po dziś działalność WELEDY.Weleda jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw produkujących kosmetyki ekologiczne

Idea działania WELEDY

Od ponad 80 lat wytwarzamy preparaty zgodne z Człowiekiem i Naturą, zorientowane na naturalne procesy życiowe oraz wpierające te procesy. Zasad tych przestrzegamy we wszystkich grupach naszych produktów: lekarstw, środków do pielęgnacji ciała oraz wyrobów dietetycznych.

Całościowa koncepcja firmy WELEDA nie sprowadza się wszakże do prostego wyłączenia składników syntetycznych. Procesy i substancje występujące w świecie mineralnym, roślinnym i zwierzęcym wykazują głębokie powinowactwo z organizmem ludzkim i jego potrzebami zdrowotnymi. Świadome przekształcanie i przetwarzanie wybranych surowców naturalnych ma na celu udostępnienie człowiekowi ukrytych w nich sił i wartości. Dzięki temu powstają skuteczne i wartościowe preparaty lecznicze.Jakość

Wymogi jakości i przejrzystości zasad oraz działań stawiane są wszystkim stosowanym przez nas surowcom. W zależności od stopnia przetworzenia określamy je jako naturalne lub zbliżone do naturalnych. Składniki „naturalne” to te, które stosuje się w produkcie bez istotniejszych zmian postaci, w której występują one w przyrodzie. Możemy zaliczyć do nich m.in. olej migdałowy (oraz inne oleje roślinne), wyciąg z nagietka czy wosk pszczeli.

Naturalne kosmetyki WELEDY nie zawierają żadnych sztucznych substancji zapachowych, barwników ani konserwantów. Wszystkie są poddawane badaniom dermatologicznym.

Pozyskiwanie produktów

Firma WELEDA w procesie produkcji środków do pielęgnacji ciała wykorzystuje naturalne substancje roślinne. Pochodzą one z roślin leczniczych uprawianych w ogrodzie WELEDY, są więc stale dostępne i posiadają wysoką jakość. Świeżo zebrane rośliny kilka razy dziennie dostarczane są z ogrodu do oddalonego zaledwie o 4 km zakładu, w którym podlegają przetworzeniu – w ten sposób nie dochodzi do obniżenia jakości w trakcie transportu.

W ogrodzie WELEDY, zajmującym 15,5 ha, jest uprawianych metodą biodynamiczną około 300 gatunków roślin leczniczych. Ponadto firma WELEDA korzysta z roślin pochodzących z certyfikowanych dzikich zbiorów oraz z roślin dostarczanych przez godnych zaufania kontraktowych partnerów.

Własna uprawa służy również do produkcji leków. Certyfikacja firmy, zgodna ze standardami Unii Europejskiej (dotyczącymi rolnictwa ekologicznego) oraz niezależnej organizacji DEMETER (dotyczącymi rolnictwa biodynamicznego) – stanowi potwierdzenie pełnego odpowiedzialności traktowania Natury

WELEDA posiada certyfikat BDIH


Weleda znacząco przyczyniła się do zapewnienia najlepszej jakości kosmetyków naturalnych i organicznych poprzez pomoc w tworzeniu systemu rygorystycznej i niezależnej certyfikacji. Inicjatywa non-profit „NATRUE” została stworzona w 2007 roku przez Weledę i innych pionierów produkujących kosmetyki naturalne i organiczne w Europie. Gwarantuje spełnienie najwyższych standardów konsumenckich. Od roku 2008 jest tożsama z „Quality Assurance International” (QAI) – organizacją amerykańską, która podobnie, jak Nature – kieruje się z najwyższymi standardami kosmetyków.


Serie produktów


Marka oferuje bardzo szeroką gamę produktów służących do: pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, kosmetyki dla dzieci i mam, do jamy ustnej, suplementy diety itp.

Pielęgnacja twarzy:
MANDEL Cera wrażliwa i alergiczna
IRIS Cera mieszana 20+
WILDROSE Cera wymagająca 30+
GRANATAPFEL Cera dojrzała 40+
Pielęgnacja specjalna
Oczyszczanie

Pielęgnacja mężczyzn
Pielęgnacja ciała
Pielęgnacja włosów
Pielęgnacja i higiena jamy ustnej
Pielęgnacja dzieci, niemowląt i kobiet w ciąży

Np. linia produktów Weleda Baby bazuje na kwiatach nagietka – mającego właściwości antyseptyczne, kojące i nawilżające. Dzięki nagietkowi kosmetyki pięknie pachną – działają aromaterapeutycznie. Poza tym, w zależności od produktu, w kosmetykach znajduje się również: sok z tarniny, wyciąg z macierzanki, oleje ze słodkich migdałów, sezamu czy pestek dyni.

Źródło informacji i zdjęć: Internet, strona WELEDY.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz