piątek, 30 listopada 2012

Blogi kosmetyczne EU

Niedawno powstał nowy serwis z blogami kosmetycznymi pod nazwą blogikosmetyczne.eu
Serwis  pozwala na zamieszczanie wpisów blogerek dodając je automatycznie, pozwala również dyskutować na ich temat oraz je oceniać. Dostępne są rankingi: najlepsze wpisy, wpisy tygodnia, wpisy miesiąca oraz gorące dyskusje. Kilkając "zagłosuj" sama decydujesz, który wpis jest najlepszy i co zobaczą inni.

Dodatkowo jest możliwość dodawania ciekawych artykułów z sieci oraz jest możliwość dodania do ulubionych na faceboku.

Zapraszam wszystkie blogerki do zaglądniecia.

środa, 28 listopada 2012

GLICERYNA

Nowy post będzie początkiem serii postów dotyczących składników kosmetyków tzw. INCI.  

Składniki bedą oceniane w trzech kategoriach:

DOBRE- czyli te które mają pozytywne działanie na naszą skórę,
OBOJĘTNE- nie szkodliwe, lecz nie są one bardzo polecane do używania,
SZKODLIWE-składniki, które mogą nas uczulać, podrażniać i lepiej jest ich unikać.

Na poczatek GLICERYNA i troszkę informacji zawartych w Internecie.

Źródło: Wikipedia
Źródło: kolorówka.com


Gliceryna (łac. Glycerolum) kosmetyczna to substancja, którą często można spotkać wśród składników różnych kremów i innych kosmetyków. Posiada ona właściwości higroskopijne i nawilżające. Łagodzi podrażnienia, zwiększa szybkość regeneracji skóry, wygładza zmarszczki, likwiduje zrogowacenia skórne. Zastosowania gliceryny są bardzo szerokie. Wykorzystuje się ją nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale też w farmaceutycznym, technicznym i spożywczym.

Gliceryna ma postać gęstej cieczy. Naturalna gliceryna jest uzyskiwana przez zmydlanie tłuszczy roślinnych, głównie tłuszczu kokosowego. Gliceryna przemysłowa uzyskiwana jest z propylenu (gazowy węglowodan uzyskiwany z benzyny).Powstaje najczęściej jako produkt uboczny produkcji mydła. Gliceryna jest alkoholem cukrowym, dlatego też doskonale rozpuszcza się w wodzie i alkoholu. Nie jest za to rozpuszczalna w tłuszczach. Jej podstawową właściwością jest działanie higroskopijne. Dzięki temu gliceryna pozwala gromadzić i utrzymywać nawilżenie organizmu. Inne zalety gliceryny to: wygładzanie, regeneracja, poprawianie elastyczności i jędrności skóry, łagodzenie podrażnień i działanie kojące.

Gliceryna, choć sama nie rozpuszcza się w tłuszczach, stanowi dla nich dokonały rozpuszczalnik. Nic więc dziwnego, że większość kremów, pomadek i balsamów powstała na bazie gliceryny.

Zastosowanie w domu:

- na włosy, gdy mamy suche końcówki,
- można ją dodać do maseczki do włosów i potem spłukać,
- można nią posmarować ręce lub twarz w przypadku suchej skóry,
- dodać do hydrolatu i nawilżać nim włosy,
- można wykorzystać jako półprodukt do wytwarzania bazy pod cienie sypkie. Aby otrzymać bazę wystarczy wymieszać glicerynę z wodą w stosunku 1:3. 

Możliwość działania szkodliwego:

Wszystkie humektanty, w tym też gliceryna  maja zdolnosc wysuszania skóry w warunkach niskiej wilgotnosci powietrza.
Gliceryna dostępna jest w aptece, a jej koszt to około 3 zł za 50 gr.

Przykad zastosowania gliceryny ze strony Zrób Sobię Krem. Przepis na Krem z mocznikiem 15% i kwasem mlekowym 5%

Dla szczególnie suchej skóry z tendencją do rogowacenia i łuszczenia, zwłaszcza stóp i łokci. Polecany przy takich chorobach jak łuszczyca czy cukrzyca. Działa intensywnie nawilżająco i zmiękczająco. Stosować miejscowo na nadmiernie zrogowaciałe stopy, kolana, łokcie.

Sposób otrzymania  Krok Po Kroku.


Łyżeczka - duża płaska miarka - 5 ml,
1/2 Łyżeczki - mała płaska miarka - 2.5 ml

Do odmierzania większych ilości płynów polecamy cylindry miarowe. 

W nawiasach orientacyjne ilości dla 50 g kremu

A - Faza olejowa 35%


3% MGS (1.5 g – ok. 1/2 Łyżeczki)
4% Alkohol cetylowy (2 g – ok. 1 Łyżeczka– alkohol musi być rozdrobniony)
5% Frakcjonowany olej kokosowy (2.5 g – 1/2 Łyżeczki)
9% Lanolina (4.5 g – 1 Łyżeczka)
14% Masło Shea -(7g – 2 Łyżeczki)

Faza wodna – B – 65% (pH ok 3,5)

40% hydrolat szałwiowy lub miętowy (20 ml)

15% Mocznik (7.5 g – 2 Łyżeczki)
5% Kwas mlekowy 70% (2.5 g – 1/2 Łyżeczki )
5%Gliceryna lub sorbitol 70% (2.5 g – 1/2 Łyżeczki)
Do fazy wodnej można dodać także szczyptę alantoiny

Dla zmniejszenia odczucia tłustości można dodać łyżkę skrobi (płaska łyżka na 50 ml kremu) – dodać jak już krem przestygnie.

Dla wzmocnienia zapachu – można dodać kilka kropli olejków eterycznych – także jak już krem ostygnie.

Fazę olejową ogrzewamy w łaźni wodnej, w drugim większym naczyniu fazę wodną. Gdy faza olejowa się całkowicie rozpuści, wlewamy ją do fazy wodnej i intensywnie mieszamy mieszadełkiem aż się schłodzi i zgęstnieje. Następnie można dodać dodatki czyli skrobię zmieniaczaną, olejki eteryczne.

poniedziałek, 26 listopada 2012

Olejek łopianowy

Łopian ma cudowne właściwości w pielęgnacji włosów dlatego postanowiłam zrobić sobie olejek łopianowy i zaczęłam go stosować a o wszystkim postanowiłam się podzielić na blogu.
Olejek łopianowy- przygotowanie
Kupujemy w aptece opakowanie 50 gr korzenia łopianu bo on ma najwięcej dobroczynnych substancji, zalewamy 100 ml oliwy z oliwek lub innego oleju, całość podgrzewamy, ja to zrobiłam w słoiku włożonym do garnka z gorącą wodą. Taką miksturę trzymamy ok 2 tygodni w ciemnym miejscu, zakręconą lub przykrytą. Po tym czasie jeszcze raz lekko podgrzewamy i przecedzamy.
Powstanie mam cudowny olej, na dnie mogą pozostać osady z korzenia ale mi to nie przeszkadza w używaniu go.
Zastosowanie
Ja mój olejek wcieram w skórę głowy, można tez w całe włosy na 2-4 godzin przed myciem. Stosuje go od 1-2 razy w tygodniu.
Efekty
Już po pierwszym użyciu zauważałam poprawę stanu skóry głowy, nie czułam swędzenia jaki czasem mam po zastosowaniu szamponu z SLS, brak łupieżu i innych podrażnień. Włosy są bardzo mięciutkie i delikatne w dotyku. Olejek na moje włosy działa rewelacyjnie.

Troszkę informacji o Łopianie zaczerpniętych z Internetu.
Surowcem leczniczym jest korzeń łopianu, który wykopujemy w pierwszym roku jesienią bądź na drugi rok na wiosnę. Korzeń dokładnie myjemy, podsuszamy, kroimy i suszymy w temperaturze do 35°C. Znacznie rzadziej stosowane są liście i nasiona łopianu.

W łopianie większym (Arctium lappa) znajdziemy przede wszystkim:
  • przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze związki poliacetylenowe,
  •   inulinę, która obniża poziom cukru oraz „złego” cholesterolu,
  •   przeciwzapalne i przeciwbakteryjne seskwiterpeny,
  •  lignany, a wśród nich arktigenina (arctigenin), która wykazuje działanie przeciwzapalne przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe,
  • antyoksydacyjne, moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczowe flawonoidy,
  • garbniki o działaniu przeciwzapalnym, ściągającym i przeciwbakteryjnym,substancje śluzowe o działaniu powlekającym,
  • siarkę, fosfor i witaminę C.
 Korzeń wykopujemy jesienią w pierwszym roku wegetacji, zanim roślina wytworzy łodygę kwiatową lub w drugim roku wegetacji na wiosnę. Korzeń myjemy, drobno kroimy i suszymy w temperaturze 50 – 60 0 C. Wysuszony korzeń przechowujemy w suchych miejscach, najlepiej w papierowej torbie.
Działanie moczopędne i antybiotyczne łopianu jest pomocne w leczeniu chorób skóry, zwłaszcza tam, gdzie toksyczność jest głównym czynnikiem - na przykład: trądzik, ropień, owrzodzenie, miejscowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca.

Korzeń łopianu wzmacnia cebulki włosów i zapobiega nadmiernemu ich wypadaniu. Należy 3 łyżki korzenia łopianu zalać szklanką wrzątku, a następnie gotować na małym ogniu przez 10 minut. Wywar używać do wcierania w skórę głowy, a także można stosować jako płukankę po umyciu włosów. Włosy są mocne i szybko rosną.

Należy jednak pamiętać, że leczenie zewnętrzne jest skuteczniejsze przy równoczesnym doustnym stosowaniu łopianu.
Odwarami z łopianu można przemywać twarz, zrobić sobie tonik łopianowy lub wcierać olejek łopianowy na twarz.

niedziela, 25 listopada 2012

ALBERTO BALSAM Szampon malinowy

Musze powiedzieć że  uległam temu szamponowi ze względu na zapach, który jest cudowny, malinowy świeży, przepomina mi lato którego w chłodne  jesienne dni tak brakuje.



Opis producenta:

Alberto Balsam Sunkiss Raspberry Szampon jest idealny  gdy włosy potrzebują trochę więcej nawilżenia. Delikatnie oczyszcza włosy które po jego zastosowaniu są cudowne w dotyku. Szampon zawiera ekstrakt z jałowca i ekstrakt z rumianku.  Przeznaczony jest do włosów normalnych i sucha.  Wzmacnienie z pro witaminy B5.

Skład:

Aqua (Water),Sodium Laureth Sulfate ,Sodium Chloride ,Cocamide MEA ,Cocamidopropyl Betaine ,Juniperus Communis Fruit Extract  (ekstrakt z jałowca),Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract(ekstrakt z rumianku) ,Panthenol ,Bisabolol ,Polyquaternium - 39 ,Polyquaternium - 7 ,Benzophenone-4 ,Glycerin ,Propylene Glycol ,Ethoxydiglycol ,Butylene Glycol ,Glucose ,Lactic Acid ,Tetrasodium EDTA ,Citric Acid ,Hexylene Glycol ,Triethanolamine ,Methylisothiazolinone ,Methylchloroisothiazolinone ,Alpha Isomethyl Ionone ,Benzyl Benzoate ,Butylphenyl Methyl Propional ,Hexyl Cinnamal ,Limonene ,Linalool ,Parfum (Fragrance) ,CI 17200 (Red 33) ,CI 18050.

Co do samego szamponu i jego działania to musze powiedzieć że byłam mile i pozytywnie zaskoczona, po zupełnie nie dobrej odżywce do włosów kokosowej tej właśnie firmy. Recenzja tu. Z tego szamponu jestem bardzo zadowolona. Po pierwsze nie uczyla, dobrze myje i się pieni. Konsystencja jego jest dość gęsta przez co jest bardzo wydajny, cena też jest bardzo przystępna 1 funt, czli około 5 zł  za butelke 400 ml.
Włosy po umyciu nim są miękkie i bardzo ładnie pachną, zapach utrzymuje się do 2 dni. Dobrze zmywa oleje, ja myjąc głowe zawsze szampon mieszam pół na pół z wodą, a mimo to dobrze się pieni.
Szampon ten byłby idealny gdyby nie jego skład, w którem znajdziemy niestety sporo chemii, której nie lubie i staram się unikać. Na pocieszenie w samym składzie wyciągi roślinne są dość wysoko,co daje mu zielone swiatło do stosowanie przezemnie jako szampon alternatywny do tych bardziej naturalnych.

Moja subiektywna ocena:
Zapach: 5/5
Konsystencja:5/5
Skład: 2/5
Spełnienie obietnic producenta: 4/5
Cena i dostępność:  Około 1 funta (5zł) dostępny w UK w prawie każdym sklepie, Polska chyba sklepy internetowe, Allegro.

sobota, 24 listopada 2012

Blogrolle Nowa lista

Na blogrolle pojawiła się nowa lista blogów, mam nadzieję że i mój skromny blog się na niej znajdzię.

Blogrolle ma też nowy baner, bardzo ładny moim zdaniem. 


Pozdrawiam wszystkie blogowiczki.

WELEDA BABY Krem na niepogodę.



Krem na niepogodę Weledy trafił w moje ręce od męża któremu nie podobał się jego zapach i konsystencja. Zapach jest ziołowy, dość intensywny. Krem jest gęsty, barwy żółtej, trochę jak wazelina w tubce.  Wielkim plusem jest naturalny skład oraz niezwykła wydajność, można nakładać niewielką jego ilość i to wystarczy by dobrze ochronił skórę.  Jako krem ochronny na wiatr i niepogodę bardzo dobrze się sprawdza, pozostawia na skórze film , co jest jego zaletą bo ma w końcu skórę naszą ochronić.

Opis producenta:

Działanie:
Wartościowy balsam z nagietkiem na wiatr i niepogodę dla dzieci skutecznie chroni delikatną skórę twarzy i dłonie przed zimnem i ostrym wiatrem.
Czysty wosk pszczeli i lanolina tworzą naturalną barierę ochronną, nie utrudniając oddychania skóry
Cenny olejek migdałowy pielęgnuje też suchą, zniszczoną skórę, pozostawiając ją wyraźnie elastyczną
Czysty wyciąg z nagietka działa na skórę kojąco
Może być stosowany już od pierwszego dnia życia.

Odżywczy balsam z nagietkiem na wiatr i niepogodę nie zawiera wody i jest bardzo wydajny. Nadaje się również znakomicie do ochrony wrażliwej skóry osób dorosłych. Nie zawiera syntetycznych substancji barwiących, zapachowych i konserwujących ani surowców na bazie olejów mineralnych. Substancje roślinne pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych. Potwierdzono dermatologicznie, że jest on bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nawet w przypadku skóry wyjątkowo wrażliwej i atopowego zapalenia skóry.

Stosowanie:
Balsam jest bardzo wydajny i należy go stosować oszczędnie. Małą ilość balsamu, wielkości ziarenka grochu, nanieść delikatnie na skórę twarzy. Balsam pielęgnuje również skórę dłoni. Do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry twarzy idealnie nadaje się łagodny krem z nagietkiem do twarzy

Skład INCI:
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Lanolin, Beeswax (Cera Flava), Calendula Officinalis Flower Extract, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*, Benzyl Benzoate*, Benzyl Salicylate*, Geraniol*.
(olej migdałowy, lanolina, wosk pszczeli, wyciąg z kwiatów nagietka lekarskiego, mieszanina naturalnych olejków eterycznych)
*from natural essential oils

Ocena innych na KWC 

Krem posiada certyfikat BDIH
Nie jest testowany na zwierzętach.

Moja subiektywna ocena:
Zapach:3/5
Spełnienie obietnic producenta:5/5
Nawilżenie:  5/5
Konsystencja i wydajność: 5/5
Ogólna ocena:5/5
Dostępność i cena: Sklepy internetowe, niektóre apteki, cena około 35 zł za 30 ml

piątek, 23 listopada 2012

Oczar wirginijski

Oczar wirginijski to cudowny lek na trądzik, problem ten jest mi bliski więc postanowiłam w sieci poszukać informacji a jego temat i podzielić się nimi na blogu.



Hamamelis virginiana – bo tak tajemniczo brzmi łacińska nazwa oczaru – pochodzi z Ameryki Północnej. To rozłożysty krzew o wysokości 2,5–5 m.
Wieki temu jego lecznicze właściwości odkrylii z powodzeniem wykorzystywali Indianie. Służył im przede wszystkim do tamowania krwotoków i odkażania ran. Roślina ta ma jednak wiele innych właściwości zdrowotnych i kosmetycznych, które zawdzięcza kilku substancjom czynnym.

Skład


Z jego liści oraz kory pozyskuje się przede wszystkim wyciągi alkoholowe, które są bogate w garbniki, związki, które w połączeniu z białkiem (kolagenem) wpływają na uszczelnienie skóry. Zwarte w roślinie flawonoidy cenione są jako przeciwutleniacze oraz związki o działaniu przeciwzapalnym. Z kolei kwas galusowy, elagowy i saponiny regulują krążenie podskórne oraz zmniejszają kruchość delikatnych naczyń krwionośnych.

Zastosowanie

W kosmetyce silne działanie ściągające oczaru wykorzystano przede wszystkim do pielęgnacji cery zanieczyszczonej o zatkanych porach. Wyciągi z oczaru wchodzą w skład kremów na noc i na dzień, toników i maseczek. Dużym powodzeniem w kosmetyce cieszy się woda oczarowa. Powstaje ona w wyniku destylacji z parą wodną świeżych, młodych gałązek i listków oczaru. Woda oczarowa stanowi składnik kosmetyków przeznaczonych dla cery tłustej. Z udziałem tej wody można przygotować tonik: woda oczarowa, napar ze skrzypu, woda miętowa, woda destylowana, alkohol 70% lub krem oczyszczający: olej z arniki, olejek z melisy, masło kakaowe, wosk pszczeli.

Dodatkowe informacje

Kupno i dostepność preparatów z oczarem.

W Polsce preparaty z oczarem można zakupić w aptekach, ich producentem jest firma SEPTYK.

Oczar Chusteczki nasączone
Oczar chusteczki nasączone dzięki formule opartej na wyciągu z oczaru wirginijskiego chronią przed podrażnieniami, zapewniając skuteczną pielęgnację stref intymnych niwelując podrażnienia.
Kosmetyki naturalne zapewniają doskonałą ochronę, świeżość i czystość.

Naturalny wyciąg z oczaru wirginijskiego ma działanie ochronne - powstrzymuje rozwój bakterii. Reguluje procesy fizjologiczne stref intymnych, jednocześnie utrzymując naturalny, niski poziom pH, zapobiega podrażnieniom i zaczerwienieniom

Sposób użycia:
Przemywać okolice stref intymnych 2 – 3 razy dziennie, w razie potrzeby pozostawić w miejscu przeznaczenia na 5 – 15 minut.
W razie potrzeby czynność powtórzyć


Oczar płyn spray

Poprzez swoje działanie ściągające i łagodzące zmniejsza reaktywność skóry i naczyń krwionośnych pobudzając naturalny proces regeneracji. Reguluje wydzielanie substancji odpowiedzialnych za powstawanie zmian skórnych zapewniając głęboką penetracje dzięki czemu ma bardzo korzystne efekty.
Pobudza i wzmaga fizjologiczne procesy skóry oraz przyspiesza odnowę keratynocytów. Poprawia i ujednolica koloryt skóry i stymuluje mikrokrążenie. Działa sebostatycznie.
 Chroni przed promieniami UV. Nie zaburza naturalnego pH. Skutecznie likwiduje jad komara, meszki, osy i kleszcza, całkowicie usuwa skutki ukąszeń i zwalcza opuchliznę, swędzenie ustępuje po 30sek.

Sposób użycia:
Rozpylać bezpośrednio lub nanosić za pomocą gazy. Preparat można stosować bez ograniczeń czasowych unikając w ten sposób nawrotów.Działa łagodząco na przebarwienia skóry.

Żel łagodząco - kojący

Oczar Żel przeciwtrądzikowy

Żel Zdrowe Nogi

Dzięki przeprowadzonym badaniom wiemy, że destylat z Oczaru, który jest podstawą Oczar Żel Zdrowe Nogi zawiera garbniki, hamamelitany alfa, beta i gama(połączenie kwasu galusowego i cukru hamamelozy) kwas galusowy, elagowy, flawonoidy, leukoantycyjanidyny, saponiny i olejki.

Badania te dowiodły, że Oczar Żel Zdrowe Nogi jest złożonym preparatem kosmetycznym zawierającym składniki naturalne. Garbniki, zawarte w Oczarze to substancje chemiczne o zróżnicowanej budowie, mające zdolność do trwałego łączenia się z substancją białkową skóry (czyli kolagenem).

Garbniki powoduja iz skóra jest odpowiednio napięta. Kwas galusowy jest środkiem ściągającym oraz wysuszającym , estry kwasu galusowego są stosowane jako przeciwutleniacze. Flawonoidy również zawarte w Oczar Żel Zdrowe Nogi działają podobnie jak witamina C, która wzmacnia i chroni nogi narażone na długotrwałe stanie.

Informacje ze strony producenta

wtorek, 20 listopada 2012

Sainsbury's Żel do mycia ciała oraz mydło w płynie.

Moje zainteresowanie kosmetykami marki własnej angielskiego supermarketu Sainsbury's wynikało z tego, iż kosmetyki tej marki nie są testowane na zwierzętach, rownież produkty wykorzystywane do produkcji nie są testowane na zwierzętach.  O tym informuje nas taki oto znaczek umieszczony na produktach.
Żel do mycia ciała Energise




Żel do mycia niebieski ma ładny zapach, nie ma parabenów oraz jak na żel jest bardzo wydajny. Opakowanie jest bardzo praktyczne, ma specjalne zamknięcie dzięki czemu nie wyleci nam więcej żelu niż chcemy, posiada również wyciągany uchwyt który pozwala żel zaczepić w łazience.
Działanie jak w przypadku żeli do mycia bywa jest dobre, żel spełnia swoje zadanie mycia, może troszke wysusza skóre. Pieni się bardzo dobrze i jest wydajny.

Niestety skład nie jest ciekawy:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Polysorbate 20, Parfum, Sodium Benzoate, Maris Sal, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Disodium EDTA, Benzophenone-4, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Citric Acid, Linalool, Sodium Hydroxide, Mentha Aquatica Leaf Extract, Limonene, Potassium Sorbate, Hexylene Glycol, CI 42051, CI 19140, CI 14700.

Dwa detergenty na samym początku składu, na samym końcu niestety wyciąg z mięty wodnej.

Podsumowanie:
Zapach: 5/5
Konsystencja: 4/5
Skład: 1/5
Wydajność: 4/5
Ogólna ocena: 3/5
Cena i dostępność: Angielski market Sainsbury's, 250 ml za około 75 p.

Mydło antybakteryjne

Mydło w płynie ma za zadanie umyć nam ręce i pozostawić swieży zapach. Mydło antybakteryjne z cynkiem marki Sainsbury's spełnia te warunki. Dodatkowo jest wydajne, nie ma parabenów i plus nie jest testowane na zwierzetach.

Niestety wielkim minusem jest skład:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Zinc Coceth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Glycerin, Salicylic Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Cocamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Benzophenone-4, Linalool, Tetrasodium EDTA, Limonene, Sodium Hydroxide, Citric Acid, CI 42090.

Podsumowanie:
Zapach: 5/5
Konsystencja: 5/5
Skład: 0/5
Wydajność: 4/5
Ogólna ocena: 3/5
Cena i dostępność: Angielski market Sainsbury's, 500ml za około 75p.

poniedziałek, 12 listopada 2012

NIVEA BABY Mleczko intensywnie nawilżające




Produkt zakupiłam dla mojej mamy, bo ma bardzo suchą skórę ale że nie polubiła zapachu ja zaczełam to mleczko stosować. Plusem jest masło shea w składzie, które ma właściwości nawilżające. Konsystencja jak dla mleczka, dobrze się rozprowadza po ciele, pozostawia niewielką warstewkę. Zapch typowo Niveoski. Minusem jest parafina wysoko w składzie oraz perfum który może uczulać. 
Ogólnie oceniam dobrze ten produkt, lecz nie kupie go ponownie ze względu na parafine.

Opis producenta z jego strony:

Dzięki bogatej formule wzbogaconej naturalnymi lipidami Omega 6 i masłem shea pomaga przywrócić równowagę lipidową skóry i wzmacnia jej barierę ochronną.

Zapewnia skórze ukojenie i komfort.

Dzięki lekkiej konsystencji bardzo łatwo się rozprowadza i wchłania.

BEZPIECZEŃSTWO:
Nie zawiera alkoholu i barwników
Produkt powstał przy współpracy pediatrów i dermatologów
Bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzone w badaniach klinicznych i dermatologicznych
Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz atest PZH.

Skład:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Cera Microcristallina, Oenothera Biennis Oil, Butyrospermum Parkii Butter(masło shea), Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Sodium Carbomer, BHT, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Parfum.

Moja subiektywna ocena:
Zapach: 4/5
Konsysytencja i wydajność: 4/5
Spełnienie obietnic producenta: 3/5
Skład: 2/5
Podsumowanie: 3/5
Cena i dostępność: Ja kupiłam za ok 14 zł, można dostać w drogeriach, hipermarketach.

Dla zainteresowanych notka Nivea o testowaniu na zwierzetach. TU NIE TESTUJĄ

niedziela, 11 listopada 2012

Alberto Balsam Odżywka z kokosem i liczi



Od producenta.
Specjalna formuła odżywki zawiera wyciąg z kokosa oraz liczi. Doskonała gdy twoje włosy potrzebują nawilżenia, wyciąg z kokosa i liczi odżywia oraz włosy odzyskają blask, będą wyglądać cudownie.

Skuszona cudownym zapachem oraz ceną postanowiłam zakupić tą  odżywkę.  Niestety nie jestem z niego zadowolona. Po pierwsze bardzo obciąża mi włosy, nawet jak trzymałam ją bardzo krótko to włosy były jak nieumyte. Skład tez nie powala na kolana naturalnością, chyba jedynym plusem jest cena około 1 funta (5 zł) i zapach który dość długo utrzymuje się na włosach.
Zużyłam ją w połączeniu z szamponem, pół na pół, tu sprawdzała się dobrze, włosy ładnie pachniały i nie były obciążone.

Moja subiektywna ocena:
Zapach:5/5
Spełnienie obietnic producenta:1/5
Nawilżenie:  1/5
Ogólna ocena:2/5
Dostępność i cena: Ogólnodostępna w sklepach  £1 za 400ml  (Anglia)


sobota, 10 listopada 2012

Aloes cudowna roślina.



Aloes i jego właściwości lecznicze znane były od pradawnych czasów (starożytne Chiny, Egipt, Babilon) praktycznie we wszystkich rejonach klimatu gorącego. Pochodzi z południowej Afryki i do dzisiaj znanych jest około 180 jego gatunków. Często jest mylnie uważany za kaktus z powodu jego kolców na brzegach liści, należy jednak do rodziny liliowatych.

Aloes ma właściwości antybakteryjnie, stąd też znajduje zastosowanie w terapii trądziku (młodzieńczego). Sok z aloesu wysusza wypryski, dzięki czemu skóra jest czysta i gładka. Najlepiej jest stosować tutaj roślinę doniczkową – obciąć jeden liść (kilka centymetrów), przeciąć go wzdłuż i smarować skórę miąższem.
Aloes, którego sok chcemy zastosować w kosmetyce, bez uszczerbku na jego przeżyciu jako roślinie, powinien być przynajmniej 3-letnim okazem. Po oderwaniu liści wkłada się je do lodówki na 10-15 dni. Przed wykorzystaniem aloesu należy go nie podlewać w lecie przez dwa tygodnie, a w zimie co najmniej przez miesiąc.

Domowe kosmetyki z wykorzystaniem aloesu.

TONIK
Liście aloesu tniemy w małe kawałki, wkładamy do słoika i zalewamy alkoholem np. wódka, trzymamy tak około 2 tygodni co jakiś czas wstrząsając. Po tym czasie przelewamy nalewkę do butelki najlepiej z ciemnego szkła.
Tonik zrobimy rozcieńczając nalewkę w proporcjach 1:3, 1 część nalewki i 3 części wody. Ja swój tonik wzbogacam jeszcze paroma kroplami olejku z drzewa herbacianego.
Warto tonik przygotować w niewielkich ilościach bo można go przechowywać poza lodówka tylko około tygodnia.

MASECZKA
Jedna łyżka stołowa soku z aloesu (może być sok gotowy, który kupisz w każdej aptece) wymieszać z 2 łyżkami miodu. Papkę nakładamy na oczyszczoną twarz. Pozostawiamy maseczkę na około 15 minut i zmywamy ciepłą wodą. Na koniec delikatnie wklepujemy w skórę krem.


czwartek, 8 listopada 2012

Dead Sea Mydło z minerałami morza martwego


O dobrym wpływie minerałów z morza martwego wiadomo od dawna, wiec nie trzeba było mnie przekonywać do zakupu mydła z minerałami. Swoje zakupiłam w angielskim Bootsie, nie wiem czy w Polsce mydło to jest dostępne.  Może na początek postu troszkę informacji o Morzu Martwym.

Morze Martwe, nazywane również Diabelskim Morzem, Morzem Sodomy, Morzem Lota czy też Jeziorem Asfaltowym, jest w istocie bezodpływowym jeziorem leżącym w najniższym punkcie Ziemi, pomiędzy Izraelem, Autonomią Palestyńską i Jordanią. Niezwykłe stężenie soli sprawia, że na powierzchni z łatwością unoszą się ludzie nieumiejący pływać.

Unikalne właściwości lecznicze błota z Morza Martwego znane były od ponad dwóch tysięcy lat. Zawiera ono 26 minerałów, w tym między innymi: potas, magnez, cynk, wapno, chrom, żelazo, chlorki, lit i bar. Absorbuje zanieczyszczenia i tłuszcz pozostające na skórze jednocześnie odprężając skórę i mięśnie. Wygładza, odżywia i ujędrnia skórę.

Stężenie różnego rodzaju minerałów w Morzu Martwym wynosi aż 28% (dla porównania: w Bałtyku - 0,7%). Woda z Morza Martwego zawiera 30 razy więcej magnezu, 70 razy więcej bromu i 10 razy więcej jodu niż zwykła woda morska. Ponadto rozpuszczone są w niej sole potasu, cynku, bituminu, siarki w stężeniach do kilkudziesięciu razy wyższych niż w wodach Morza Śródziemnego.
Brom działa kojąco na układ nerwowy. Magnez przeciwdziała alergiom i innym zmianom skórnym (w tym zmianom łuszczycowym), oczyszcza oskrzela, spowalnia procesy starzenia się skóry. Jod ma korzystny wpływ na działanie gruczołów. Chlorki wapnia poprawiają cyrkulację krwi w organizmie, a także wzmacniają paznokcie. Potaż (węglan potasu występujący naturalnie wyłącznie w Morzu Martwym oraz w górach Etiopii) balansuje poziom nawilżenia skóry.

Wody Morza Martwego przykrywają największy na Ziemi uskok tektoniczny (rów Jordanu). Tafla Morza Martwego znajduje się 418 metrów poniżej poziomu morza, zaś jego dno - 817 metrów poniżej poziomu morza. Dlatego w jego wodach rozpuszczone są minerały niewystępujące razem i w takim stężeniu nigdzie indziej na świecie.

Nad Morzem Martwym nie ma żadnych dużych skupisk ludzkich, więc środowisko naturalne jest zupełnie nieskażone, takie samo dziś, jak przed tysiącami lat. Ze względu na położenie w depresji zawartość tlenu w powietrzu jest tu o 10% wyższa niż normalna.


Ja zakupiłam i używałam dwa rodzaje mydeł z serii Dead Sea.

Pierwsze to Dead Sea Natural Minerals Soap, drugie to Dead Sea Suplhur Soap.

Oba mogę ocenić jednocześnie ponieważ nie zauważyłam różnicy pomiędzy nimi, poza kolorem i zapachem. Dead Sea Suplhur Soap ma silniejszy zapach siarkowy i ciemniejszy kolor od Dead Sea Natural Minerals Soap.

Z opisu producenta:
Mydło to nie zawiera żadnych chemicznych dodatków ani detergentów takich jak np.SLA, nie ma też dodatku tłuszczu zwierzęcego. Ma natomiast w składzie, oliwę z oliwek, olej kokosowy , palmowy no i oczywiście minerały oraz błoto z morza martwego.
Mydła te jak i cała seria Dead Sea ma działanie lecznicze na trądzik, łuszczyce i różnego rodzaju egzemy.

Moja ocena:
Oba mydła działały na moją skórę bardzo dobrze po umyciu miałam wrażenie lekkiego nawilżenia, minusem może być siarkowy dość ostry zapach. Co do leczenia trądziku z którym walczę już od ładnych paru lat, właściwości leczniczych nie zauważyłam, być może było to spowodowane zbyt krótkim stosowaniem tego mydła, czyli około 2 miesięcy.
Mydełka są dość wydajne, ja je w większości stosowałam tylko do mycia twarzy nie całego ciała więc starczyły mi na około 2 miesiące. 

Mydło te polecam ze względu na naturalny skład.

Moja subiektywna ocena podsumowanie:
Zapach:2/5
Spełnienie obietnic producenta:4/5
Nawilżenie:  4/5
Ogólna ocena:4/5
Dostępność i cena: Sklep BOOTS £3.49 (Anglia)


wtorek, 6 listopada 2012

PIX Szampon dziegciowy




Za namową mojej koleżanki postanowiłam kupić sobie szampon dziegciowy, ona co prawda stosuje go w leczeniu łuszczycy a dokładnie do zmywania preparatów jakie stosuje na skórę głowy ale widząc jak jej się wzmocniły włosy po tym szamponie postanowiłam też ko zakupić. Poniżej przedstawię moją ocenę tego szamponu ale może najpierw napisze coś o tym dziegciu.

"Dziegieć, dawna nazwa smoły, produktu destylacji rozkładowej drewna, ciecz ciemnobrunatna, mieszanina związków fenolowych, węglowodanów i terpenów, stosowana dawniej jako środek lecz- niczy na schorzenia skóry"

Działanie: redukujące (utleniając się zabiera tlen z tkanek i wydzielin tkankowych) złuszczające, przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciw wysiękowe, antyseptyczne (odkażające), przeciw ropne. Inhibitor oddychania, mitozy i mejozy. Hamuje procesy życiowe w komórkach. Zapobiega rogowaceniu naskórka. Zmniejsza wydzielanie łoju. Rozmiękcza skórę. Poraża receptory nerwowe w skórze, tłumiąc objawy bólowe i swędzenia. Zwiększa wrażliwość na promieniowanie słoneczne i UV sztucznego pochodzenia. W niskich stężeniach rozmiękcza tkanki skóry (właściwości keratoplastyczne), w większych koncentracjach działa keratolitycznie.

Działania uboczne: ulega wchłonięciu ze skóry i błon śluzowych do krwiobiegu (działanie ogólnoustrojowe) uwyraźniając działanie związków fenolowych na układ nerwowy, wydalniczy i żółciowo-wątrobowy. Zastosowany na duże powierzchnie skóry może spowodować uszkodzenie nerek i wątroby. Słabo oczyszczone dziegcie węglowe zawierają wiele kancerogennych (rakotwórczych) składników, przez co zastosowanie tej grupy substancji leczniczych zmniejszyło się i zostało ograniczone.
Źródło informacji oraz zdjęcia: Internet

PIX to szampon do włosów, który po zastosowaniu dodaje im świeżości i puszystości. Nie tylko reguluje nadmierne przetłuszczanie się, ale też ogranicza łupież.

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Pix Liquida, Sodium Chloride, 2 Bromo-2-Nitropropano-1,3 Diol, Fragrance.

Działanie:
Preparat wykazuje łagodne właściwości myjące i pielęgnujące włosy. Zawiera wyjątkowe składniki, które ograniczają czynność gruczołów łojowych i zatrzymują przetłuszczanie. Dodatkowo wykazują również właściwości przeciwłupieżowe.

Wskazania: Stosować w celu oczyszczenia i pielęgnacji włosów przetłuszczających z łupieżem.

Moja ocena:
Zapach szamponu jest straszny, tak jak zapach smoły. Szampon ten ma kolor ciemny, brunatny. Ja osobiście ze względu na zapach mieszałam go z innym szamponem i tylko w takiej postaci myłam nim głowę.
Skuteczności w leczeniu łupieżu nie zauważyłam bo go po prostu w chwili stosowania nie miałam, wiec mogę tylko opisać działanie na włosy. Po tym szamponie moje z natury kręcone i grube włosy, stały się jeszcze bardziej grube i mocne. Szampon ten wysuszył mi troszkę włosy, wiedz na pewno trzeba stosować do niego maskę lub odżywkę do włosów. Producent obiecuje również zmiejszenie łojotoku, ja też odczułam to działanie, nie musiałam tak często myć głowy. 
Szampon jest dość rzadki, powiedziałabym nawet że wodnisty przez co bardzo mało wydajny.
Szampon polecam osobą które mają słabe włosy w celu ich wzmocnieni, jeśli tylko będą w stanie znieść ten okropny zapach który niestety utrzymuje się po umyciu nawet do 2 dni.

Dostępność: Można go kupić w aptece za ok 6 zł (100m)

Podsumowanie czyli moja subiektywna ocena:
 Stopień wysuszenia włosów: 3/5
 Spełnienie obietnic przez producenta: 4/5
 Konsystencja: 2/5
 Zapach: 0/5
 Ocena ogólna: 3/5

niedziela, 4 listopada 2012

Olejek z drzewa herbacianego



OPIS
Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości antybakteryjne (działa nawet na niektóre bakterie oporne na antybiotyki i jest naturalnym remedium na stany zapalne i infekcje skóry.  Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, dwunastokrotnie silniejszym od kwasu karbolowego lub fenolu powszechnie używanych środków dezynfekujących, pięciokrotnie silniejszy od penicyliny. Już Aborygeni, rdzenni mieszkańcy Australii stosowali rozgniecione liście drzewa herbacianego na rany i infekcje skórne.
Właściwości antybakteryjne i antygrzybicze zostały potwierdzone w wielu testach in vitro i są powszechnie wykorzystywane w medycynie naturalnej.
W porównaniu z często stosowaną w antyseptycznych preparatach przeciwtrądzikowych substancją - benzoyl peroxide, olejek z drzewa herbacianego wykazuje działanie wolniejsze, lecz bardziej długotrwałe i efektywne.
Olejek z drzewa herbacianego jest stosowany w wielu kosmetykach. Jest składnikiem żelów do mycia, szamponów, toników i kremów.

ZASTOSOWANIE:
·         INFEKCJE GRZYBICZNE
a) Grzybica stóp co najmniej 2 razy dziennie wcierać olejek w skórę objętą zmianami grzybiczymi. Po ustąpieniu objawów stosować profilaktycznie 1 - 2 razy tygodniowo.
b) Grzybica paznokci co najmniej 2 razy dziennie, zalać paznokieć olejkiem, wcierać przez 20-30 sekund.
c) Pocenie stóp oraz pękanie skóry na piętach moczyć stopy w letniej wodzie z dodatkiem 30 kropli olejku.
·         SKÓRA I URODA: Oczyszczający, chłodzący i przeciw grzybiczy, zwalcza czyraki i wypryski, koi oparzenia słoneczne, pomaga w gojeniu się ran i chroni je przed infekcjami. Drobne oparzenia spłukuje się obficie wodą, a następnie smaruje czystym nierozcieńczonym olejkiem. Przeciwdziała grzybicom skóry i powstawaniu zanokcicy. Jest stosowany w maseczkach, kompresach, kąpieli stóp i rąk lub do nacierań. W tym celu do wody do moczenia stóp należy dodać 5-10 kropli olejku. W celu leczenia zmian skórnych wywołanych przez trądzik należy przy pomocy wacika nanieść jedną kroplę nierozcieńczonego olejku na każdą z krostek. Zabieg trzeba powtarzać 1-2 razy dziennie. Można również stosować rozcieńczony olejek w postaci toniku do twarzy, ukąszenia, użądlenia oraz pęcherzyki i nadżerki w opryszczce wargowej smaruje się czystym, nierozcieńczonym olejkiem herbacianym.
·         TRĄDZIK, WYPRYSKI: Delikatnie wsmarować olej lub 2-3 krople oleju wymieszać z kremem pocierać. Zrobić z 5 kropli tonik do oczyszczania twarzy.
·         ŁUPIEŻ: przy każdym myciu głowy dodać do szamponu parę kropli olejku. Również nacierać skórę głowy roztworem o stężeniu 10-15 kropli olejku na 100 ml wody, spłukiwać po 30 minutach.
Substancji nie powinno się stosować w formie nierozcieńczonej na skórę częściej niż dwa razy dziennie. Należy uważać, by preparat nie dostał się do oczu lub nozdrzy, gdyż może wywołać pieczenie.
Olejek z drzewa herbacianego nie powinien być stosowany doustnie, nawet w małych ilościach, gdyż jest toksyczny przy spożyciu. Ze względu na fakt, że olejek z drzewa herbacianego jest aktywnym składnikiem płynów do płukania ust, nie należy połykać płynu. Stosowany zewnętrznie, może wywołać podrażnienia i być przyczyną kontaktowej alergii skórnej, dlatego powinien być stosowany z należytą ostrożnością przez osoby podatne na alergie. Najlepiej jest przed pierwszym zastosowaniem olejku sprawdzić jego działanie na niewielkim fragmencie skóry.
Nie powinno się stosować olejku z drzewa herbacianego na skórę przy leczeniu trądziku preparatami z zawartością tretinoiny lub nadtlenku benzylu.
Olejku z drzewa herbacianego nie powinny stosować dzieci i kobiety w ciąży.

DOSTĘPNOŚĆ:
Olejek można nabyć w aptece, jego cena to około 10 zł za 10ml, ale jest bardzo wydajny i starcza na długo.

MOJA OCENA:
Olejek wysusza pojedyncze krostki, jest skuteczny tylko przy długim stosowaniu, wiec na spektakularne efekty po 2 czy 3 zastosowaniach nie można liczyć.
Osobiście dodaje ten olejek do toników do twarzy, kremów oraz maseczek.